Якість води Дніпра
За даними незалежних джерел, у воді річки Дніпро, у межах міста спостерігається підвищений вміст азоту, аміаку, а також перевищення норм вмісту у воді фагів кишкової палички. Таким чином, вода за своїм фізико-хімічним вмістом не відповідає встановленим нормам безпеки питної води. А загалом Дніпровський водоносний басейн здебільшого відповідає лише рівням третього класу згідно з міжнародною класифікацією (прийнятними вважаються 1 та 2 клас). Отже, цю воду потрібно ретельно очищати.
Проблеми очищення води у Києві
На сьогоднішній день у Києві діють три комунальні водоводи: два з них забирають воду з Дніпра та Десни та один водовід використовує артезіанську воду. Крім того, у Києві діють 223 джерела децентралізованого водопостачання, 48% яких мають відхилення від норми, що визначає якість питної води. Середньодобові обсяги подачі води становили один мільйон 39 тисяч кубічних метрів.
Основна проблема, пов'язана з питною водою, полягає в тому, що річки Дніпро та Десна забруднені. Крім того, щороку спостерігається зростання рівня забруднення цих річок.
Основними забруднювачами сьогодні є нафтопродукти, важкі метали. Таким чином, резюмуючи вищесказане, можемо визначити основні шкідливі речовини, присутні в питній воді, що поставляється для мешканців Києва:
нафтопродукти;
важкі метали;
азот;
аміак;
хвороботворні бактерії
При використанні промислових чи побутових систем очищення води необхідно “налаштовувати” системи очищення води саме на ці забруднювачі.
Методи очищення води у Києві
Природно, що служби відповідальні за постачання питної води та її очищення працюють над проблемами якості питної води. Сьогодні у Києві широко застосовуються так звані бювети. Бювети – це ті ж колодязі, проте вода в них забирається з глибини від 100 до 350 м, з горизонтів юрського та сеноманського періодів. Вважається, що така вода має надійний природний захист. Сьогодні у Києві працює 209 бюветів із артезіанською водою. Надалі планується збільшити кількість бюветів.
Вода ж, що поставляється з Дніпра та Десни, очищається за допомогою хлораміачного методу знезараження, а також за допомогою фільтрів очищення води. Застосування хлораміачного методу дозволяє уникнути гіперхлорування. Вміст хлору та хлорних сполук у літрі води не перевищував 0,03 міліграма, що вдвічі нижче, ніж передбачено Державними санітарними нормами та правилами.
До речі, відповідальною організацією за постачання питної води до Києва є ВАТ "АК "Київводоканал".
То що все так добре з питною водою в Києві? На жаль, не все так просто.
Залишається проблема вторинного забруднення
Вторинне забруднення – це погіршення фізико-хімічних показників питної води, що вже пройшла міську систему очищення води. Насамперед – це викликано зношеністю трубопроводів. Труби іржавіють, у них постійно відбуваються окислювальні процеси. Крім того, постійні пориви трубопроводів, а також наявність отворів в них сприяють попаданню в питну воду забруднюючих речовин. В цьому випадку не допоможуть ні бювети, ні хлораміачна обробка, жодні інші методи, крім єдиного – встановлення побутових систем очищення води. До них відносяться фільтри для води, ультрафіолетові лампи.
Саме використання побутових систем очищення дозволяє уникнути попадання шкідливих речовин у організм із питною водою. Жителям Києва слід враховувати, що питна вода, що надходить до їхніх квартир і будинків, може не відповідати стандартам якості та безпеки. І ви навряд чи доведете, що вода у вашому крані погана. Відповідні служби ведуть постійний контроль за якістю води та мають на руках офіційні документи, якими вони можуть убезпечити себе від претензій з боку мешканців. Єдиний вихід для городян – установка побутових систем очищення води, приведення трубопроводів у належну якість.