Дорогі друзі, якщо ви стали власниками фільтру для води, хочу з вами поділитися багаторічним досвідом монтажу та експлуатації такої системи очищення. Забігаючи вперед, зазначу, що для підключення фільтра та його налаштування, у людини мають бути мінімальні знання та досвід поводження з побутовою сантехнікою та домашнім інструментом, а також наявність ріжкових, торцевих ключів, дриля та набору свердл.
Наведу приклад на стандартній системі зворотного осмосу з мінералізатором. В принципі, деякий порядок підключення та експлуатації стандартний і підходить також для багатьох інших фільтрів. Тому ці поради будуть корисні багатьом, хто вирішив самостійно очищати питну воду та піклуватися про своє здоров'я. Якщо ви придбали такий побутовий агрегат, значить, вас дійсно турбує якість води з вашого крана. Система зворотного осмосу найбільш ефективно справляється із забрудненнями у воді та підвищеною мінералізацією.
Отже, насамперед необхідно підключитися до магістралі (труби) холодного водопостачання. Це робиться елементарно за допомогою відвідної металевої хромованої муфти 1/2"(тато/мама) з відвідним автономним краником, яку закріплюють під миттям між відведенням холодної води на змішувач та шлангом підключення до змішувача. Заздалегідь хочу пояснити, що все необхідне для підключення фільтра та його експлуатації є в комплектації будь-якого фільтра, включаючи краники під мийкою, на мийці і навіть фумлента.Іноді можна використовувати для герметизації різьбових з'єднань клоччя просочену спеціальним сантехнічним мастилом (крім пластикових з'єднань). Але деякі дії та порядок маніпуляцій все ж таки там не описані.
Далі, після підключення до холодного водопроводу та перевірки герметизації стиків при максимальному можливому тиску, перевіряємо тиск манометром у вашій квартирі. Найбільш високі та правильні показники вимірювання тиску в магістралі можливі в денний або пізній вечірній час. Чому? Тому що найвищий тиск і його стрибки відбуваються в період найменшого водозабору з водопровідних магістралей, коли люди на роботі або вже відпочивають. Також у момент заміру тиску, у вас вдома не повинні включати воду чи користуватися пралками чи посудомийками. Навіщо такі тонкощі? Ну, якщо ви мешкаєте у приватному будинку і вам не загрожують стрибки тиску та гідроудари, т.к. ви самі задаєте собі тиск у магістралі за допомогою насоса – це одна справа. Швидше за попередні дії важливі мешканцям багатоповерхівок. Фільтр для води є деяким елементом сантехніки, але менш міцним, т.к. він пластиковий. Виготовлення з металу основних елементів фільтра призвело б до окислювальних процесів та металевого присмаку води. Тому основні елементи пластикового фільтра. Після вимірювання тиску, ви розумітимете, як вам діяти далі. Наприклад, для коректної роботи зворотного осмосу виробники заявляють необхідність тиску від 2,5 атм. до 5 атм. Якщо тиск вищий, рекомендується ставити редуктор зниження тиску. Якщо у вас змонтований редуктор, не рекомендується виставляти його на тиск більше 4 атм. Сьогодні на ринку надані редуктори спеціально для фільтрів під мийку, компактні, недорогі та зручні у монтажі. У нашому магазині можна придбати редуктор перевіреної якості з можливістю регулювання та встановлення манометра. Для систем зворотного осмосу існує нижня межа коректної роботи фільтра. Він на кордоні близько 2 атм. Якщо тиск води буде нижче зворотний осмос не працюватиме, т.к. він працює під високим тиском та фільтрує на молекулярному рівні. Недооцінювати тиск у водопроводі не варто, тому що це може спричинити великі неприємності у вигляді затоплення квартири. Усього за 290 грн. вам забезпечено захист фільтра від розривів за допомогою редуктора. До того ж ряд виробників не дають гарантії експлуатації без встановлення редуктора. Після того, як з тиском у водопроводі ситуація з'ясується, можна зайнятися подальшим монтажем.
Перед тим, як робити розмітку під краник фільтрованої води на мийці та отвори під монтаж, саме час замочити в холодній воді вугільні картриджі (попередньо знявши целофанову упаковку), щоб не було аерації (заповітрювання системи) і змити вугільний пил. Це зручно робити безпосередньо у колбах фільтра. Насправді вистачає близько півгодини замочування. Якщо миття металеве, свердління проводять спеціальними легованими свердлами різного діаметру, починаючи з малого. У процесі свердління стежать за тим, щоб свердло не перегрівало, змочуючи його водою. Якщо мийка зі штучного граніту, можна свердлити звичайним свердлом по металу або переможним, але без особливих зусиль. Розміщення самого краника проводять у такому місці, щоб це було функціонально, практично та не порушувало дизайн кухні. В індивідуальному порядку крани можна підібрати за модифікацією та кольором.
Якщо у вас фільтр зі зворотним осмосом, необхідно закріпити дренажний хомут для зливу на сифоні під мийкою. Він також є у комплекті. Після цього можна приступити безпосередньо до збирання самого фільтра. Для цього розкручується корпус мембрани для встановлення зворотньоосмотичної мембрани, попередньо витягнутої з упаковки. Рекомендується всі гумові елементи у вигляді ущільнювачів і прокладок змащувати злегка сантехнічним вазеліном, для того щоб не було їх пересихання через жорсткість води і краща герметизація. До того ж колби, різьблення яких промазали вазеліном, через півроку відкручуються набагато легше.
Для того щоб не забити мембрану вугільним пилом (ультрафільтраційну або зворотньоосмотичну), рекомендується нижній ряд колб промити звичайним зливом у каналізацію з пластикової трубки, що виходить, протягом 10-15 хв. Що стосується накопичувального бака (гідроакумулятора), він спочатку виготовлений під необхідним тиском (до 1 атм) і працює реверсійно, в нього надходить фільтрована вода і за допомогою розподільника потоків, що також подається на кран на мийці. З часом тиск у бачку може знизитися (оскільки всередині гумова груша), що легко виправляється за допомогою насоса з манометром. Важливо не забути, що допустимий тиск у баку не повинен перевищувати 1 атм. Якщо довго не користувалися фільтром, рекомендується промити його, тобто злити невелику кількість води в каналізацію. Мембрана фільтра – це його серце, необхідно вчасно змінювати картриджі попереднього очищення, розташовані у колбах. Зазвичай це відбувається раз на півроку. Мембрани в середньому вистачає на три роки. Щоб зрозуміти, коли час її змінювати, необхідно закрити бак під миттям і відкрити краник фільтра на мийці. Якщо біжить тонкий струмок, товщиною приблизно з сірник, фільтрація зворотного осмосу нормальна. Це не стосується проточних фільтрів та ультрафільтраційних. За визначенням, зворотний осмос не може пропускати погану брудну воду. Тому якщо з осмосу біжить вода, то мембрана ще робоча. Але бувають й інші причини припинення роботи зворотного осмосу – падіння тиску в трубопроводі, забруднення нижніх картриджів попереднього очищення та низка інших, які потребують втручання фахівця. Якщо система очищення води спочатку встановлена і налаштована грамотно, то зазвичай з нею рідко бувають проблеми.
Ми завжди раді вам допомогти в слушній раді та допомоги вибору фільтра.